Menu

Jak to bylo se značkou Ray Ban

Jak to bylo se značkou Ray-Ban

Sluneční brýle Ray Ban jistě každý z vás zná z mnoha hollywoodských filmů, díky kterým se jejich popularita rozšířila do celého světa. Málokdo však ví, že značka Ray Ban byla založena již v roce 1937 v USA.

Slavné sluneční brýle Ray-Ban Aviator

Ve známost vešly především Ray Ban "pilotky" - klasické pilotní brýle původně vyráběné pro americké letce na základě zakázky pro USAF (United States Air Force). Dnes jsou tyto legendární brýle Ray Ban prodávány pod názvem Ray Ban Aviator v mnoha různých provedeních. Podnět k jejich vývoji dal americký pilot, poručík John MacCready, který během letů pozoroval poškozování svých očí ostrým sluncem. Hledal proto brýle, které jeho oči ochrání a přitom budou vypadat elegantně - na trhu dosud žádné nebyly, takže se svým požadavkem kontaktoval společnost Bausch&Lomb. Tento krok byl prvním na cestě ke zrození slunečních brýlí Ray Ban Aviator. Po tom, co si jejich kvalit všimlo vedení amerického letectva, získala společnost Bausch&Lomb obrovský kontrakt na dodání slunečních brýlí Ray Ban jeho pilotům. Brýle této slavně značky je provázely celou druhou světovou válkou, a provázejí je dodnes. 

Ray-Ban brýle dnes

Od roku 1999 vlastní značku Ray-Ban italská společnost Luxottica, která pod ní vyrábí mnoho typů brýlí. Ray-Ban brýle tak můžeme vidět na monopostech F1 (značka byla od roku 2004 partnerem stáje BAR Honda, v roce 2009 sponzorovala pozdějšího vítěze Jensona Buttona), u profesionálních i rekreačních pilotů, kteří na ně stále nedají dopustit, ale i u mnoha lidí v ulicích měst, pro které jsou Ray Ban brýle vkusným módním doplňkem.

Sluneční brýle Ray Ban můžete zakoupit u nás zde

kontaktní formulář
chci zaslat dotaz